קורס הסמכה לממונה על ציות ויישום החוק למניעת הטרדה מינית בעבודה


  • תאריך: 30.07.2024 09:10 - 31.07.2024 16:30
  • מיקום הירקון 145, תל אביב יפו, ישראל (מפה)
  • מידע נוסף: מרכז הכנסים, מלון קראון תל אביב

 

תיאור

קורס חובה להכשרת מנהלים וממונים על מניעת הטרדה מינית בעבודה

הטרדה מינית היא סוג של הטרדה/אפליה על רקע מיני ויכולה להתרחש בצורות רבות ובנסיבות רבות ושונות. הכנסת כמו גם מחוקקים רבים מסביב לעולם, העבירה חוקים ותקנות, האוסרים על הטרדה מינית במקום העבודה. מכאן, כל המעסיקים מחויבים לשמור על מקום עבודה נקי מהטרדות בכל עת. 

הקורס יכשיר את המשתתפים לזהות סימני אזהרה של הטרדות מיניות, אלימות ואפליה כלפי עובדים ויצייד את המשתתפים בפרוטוקולים מתאימים לבניית תרבות ארגונית שאינה סובלת הטרדות מיניות, אפליה מגדרית או אלימות מכול סוג.

קורס מזורז להכשרת מנהלים וממונים עפ"י דרישות החוק

כמעסיק יש לך בהתאם לדרישות הציות והחוק, אחריות למנוע הטרדה מינית בעבודה, למנות ממונה שעבר הכשרה לטיפול בתלונות, להציע תמיכה לעובדות/ים שעברו הטרדה ולשמור על סביבת עבודה נקיה מהטרדות.

הקורס מציע תוכנית מקצועית ועשירה בחוויית למידה יוצאת דופן, ב- 2 מפגשים הכוללים הכשרה מעמיקה בנושא הטרדה מינית, סימנים לכך שהיא עשויה להתרחש במקום העבודה, פירוט גורמי סיכון, איתור התנהגויות באזור הסכנה, גורמים מצביעים על הטרדה ועוד.

הקורס ייערך בשני מפגשים בימים ג'- ד'- 30-31/07/24

מתחם הכנסים של מלון קראון פלאזה תל אביב
* הקורס כולל 18 שעות לימוד אקדמיות ובסיומם מוענקת תעודת הסמכה/רענון מוכרת.


הקורס עומד בדרישות התקנות החדשות והקוד הוולונטרי למניעת הטרדה מינית בעבודה ומותאם גם כקורס רענון לממונות ותיקות שעברו הכשרה מוקדמת.

 מנחת הקורס: עו"ד יפעת בלפר – מוסמכת להכשרת מנהלות/ים וממונות/ים למניעת הטרדה מינית ולקידום שוויון מגדרי.

האירוח כולל: תיק ועידה, חומר מקצועי רלוונטי, מפגשי נטוורקינג, ארוחות בוקר במסעדת המלון, הפסקות אספרסו בר במהלך ימי הקורס, ארוחת צהרים חווייתית במסעדת המלון, שי אישי ותעודת הסמכה/רענון


אסטרטגיות וטכניקות התערבות לטיפול בהטרדה מינית במקום העבודה:

  • הקורס יגיש שולחן ערוך של כללי עשה ואל תעשה, וינחה באופן פונקציונלי כיצד למנוע את ההטרדות, כיצד ליישם מדיניות נגד הטרדה ואיך לשמור על מקום העבודה נקי מתופעות אלו, גם במרחב הדיגיטלי, בדוא"ל, בזום, GoToMeeting ובכל הכלים לעבודה היברידית ועבודה מרחוק.
  • הקורס יסייע לזהות התנהגות מפלה, באמצעות שלל דוגמאות מציאותיות, במצבים של גיוס, פיטורים, ניהול וקידום מכירות.
  • הקורס מנחה כיצד להגיב ולפעול כאשר נתקלים בתלונה על הטרדה מינית שנעשתה מתוך נקמה.
  • הקורס מנחה כיצד לפעול במקרה של הטרדה מינית של עובדת על ידי צד שלישי (לקוחות, ספקים, שליחים, קבלנים עצמאיים וכדו').

הקורס מיועד למנהלות/ים משאבי אנוש, לממונות ייעודיות (חדשות וותיקות) וכולל גישה חדשה ויעילה ליישום מדיניות של מניעת הטרדות מיניות ואפליה מגדרית במקום העבודה.

לבוגרות/י הקורס תוענק תעודת הסמכה בפירוט החומר הנלמד.מנחה ומתרגלת:

עו"ד יפעת בלפר, מומחית למניעת הטרדה מינית, יועצת ומלווה ארגונים בטיפול במקרי הטרדה מינית ובפיתוח והטמעה של תהליכי מניעת הטרדה מינית ויצירת אקלים ארגוני מכבד ובטוח. בתפקידה הקודם באיגוד מרכזי הסיוע לנפגעי ולנפגעות תקיפה מינית ניסחה את ה"קוד למניעת הטרדה מינית בעבודה" בשיתוף מכון התקנים הישראלי.קהל יעד
סמנכ"לי ומנהלי משאבי אנוש, יועצות/ים משפטיים, מנהלות/ים בכירות/ים, עוזרות מנכ"ל, מנהלות רווחה, ממונות/ים על מניעת הטרדה מינית בעבודה (ותיקים וחדשים כאחד), ממונות/ים על קידום מעמד האישה, וכל מי שנושא הטיפול והמניעה של הטרדות מיניות ומניעת אפליה מגדרית הוא חלק משגרת עבודתה/ו.


07-24 מניעת הטרדה מינית.pdf


חוק למניעת הטרדה מינית התשנח 1998.pdf