תוכנית מסלול משאבי אנוש
יום ה' - 21/01/2016- מרכז הכנסים החדש, גני התערוכה תל אביב
 
כנס משאבי אנוש יעמוד השנה בסימן עתיד התחום והשינויים הצפויים בו. מהפכת המידע, השינויים הטכנולוגיים והתמורות בסביבת העבודה והארגון, מחייבים מחשבה מחדש ושינויים מהותיים בתפיסת המקצוע. הכנס ידון באתגרים והשינויים העומדים בפני המקצוע והכלים העומדים לרשותנו על מנת להתמודד עם כל אלו. 

בכנס ייערך פאנל מומחים בהשתתפות הקהל, בו ידונו בעתיד המקצוע והשינויים הצפויים. בפאנל ישתתפו מנהלי משאבי אנוש מהחברות הגדולות במשק, מומחים לייעוץ ארגוני ומשאבי אנוש ואנשי מקצוע נוספים.

בנוסף, הכנס יכלול הרצאות מפי מומחים בעלי שם כגון פרופ' אילן משולם, יו"ר העמותה לניהול פיתוח וחקר מש"א, שיסקור את אתגרי המקצוע בעידן החדש, פרופ' איל וינטר מהאוניברסיטה העברית, פרופ' דן זכאי מהמרכז הבינתחומי, 
יואב קוטנר על הדו-קיום שמתפתח במוזיקה הישראלית בשנים האחרונות בין המוזיקה הערבית והעברית ועוד.
 
הכנס יכלול כחלק מהאג'נדה גם ביקור בתערוכת ספקים ענקית למשאבי אנוש ולרווחה ארגונית, שתציג מרקם ססגוני של הצעות שי לחג,  מוצרים לפיתוח רווחת עובדים, שירותי תיירות ושירותי תרבות ותוכן.
ניהול משאבי אנוש לאן?
 
ההשתתפות בוועידה, בתערוכה ובאירועים, אינם כרוכים בתשלום וכוללים אירוח של כיבוד בוקר, כיבוד צהריים וצ'ופרים, אולם מותנים ברישום מראש ומוגבלים בכמות משתתפים!
         
שעה
08:30
  תוכנית המסלול
קליטה ורישום
 

 
 
09:00   קבלת פנים, כיבוד וארוחת בוקר  

 
 
09:30   אתגרי משאבי אנוש בעידן החדש
הרצאת מליאה
(חלק א)
 
 
ההשתנות המהירה של הסביבה הארגונית, הביאה לשינוי מהותי גם במקצועות HR. ההרצאה תציג את השינויים הבולטים בניהול משאבי אנוש, ותדון בהשפעתם על המקצוע ועל האנשים המאיישים את תפקידי HR בארגון.
 
מרצה: פרופ' (אמריטוס) אילן משולם, יו"ר העמותה לניהול, פיתוח וחקר משאבי אנוש, הפקולטה לניהול, אוניברסיטת חיפה
 
 
10:00   רגשות רציונליים בניהול
הרצאת מליאה
(חלק ב)

 
 
האם רגש ושכל מהווים שתי מערכות נפרדות? האם באינטראקציות כלכליות כדאי לעבוד רק ע"פ השכל או שהתנהגות רגשית יכולה להעניק לנו יתרון? 
 
פרופ' איל וינטר, מומחה לחקר הרציונליות, מחבר הספר "רגשות רציונליים", ישיב על סוגיות אלה לצד תשובות לשאלות חשובות כגון: מהו אלטרואיזם?

מה ההבדל בין תועלות חומריות לתועלות נפשיות ורוחניות? מדוע תמריצים שיתופיים במקום העבודה עובדים לפעמים טוב יותר מתמריצים אישיים? איך ניתן להשפיע באמצעות תמריצים רגשיים? 

 
הרצאה מאלפת וייחודית שתשנה את תפיסתכם לגבי הקשר בין רגשות ורציונליות, וההשלכות שיש לכך על מגוון תפקידי הניהול בכלל ועל משאבי אנוש בפרט.
 
מרצה: פרופ' איל וינטר, חבר המחלקה לכלכלה והמרכז לחקר הרציונליות באוניברסיטה העברית. חתן פרס הומבולדט של ממשלת גרמניה למצוינות מחקרית ומחבר הספר "רגשות רציונליים"
 
         
10:30  
סיור חוויתי בתערוכת ספקים למשאבי אנוש ורווחת עובדים
תערוכת הספקים להייטק
 
הוועידה תכלול כחלק מהאג'נדה סיור בתערוכת ספקים ענקית למשאבי אנוש ולרווחה ארגונית, שתציג מרקם ססגוני של הצעות שי לחג, מוצרים לרווחת עובדים, תיירות ותוכן.
 
הביקור בתערוכה יאפשר מפגשים עסקיים בין משתתפי הוועידה לבין הספקים והיצרנים המציגים.
 
הביקור בתערוכה יתאפשר למשך כל יום הוועידה, ולמשתתפים יוענק פנקס מתנות למימוש במקום.
 
         
11:00   המודל החברתי של דיני העבודה  
 
המודל החברתי עליו הושתתו מרבית חוקי העבודה שנחקקו בישראל בשנות החמישים ויצרו רשת של זכויות המיועדת לקדם ולשמר את צורת העבודה המסורתית, ארוכת הטווח, השתנה עם השנים ועיצב מחדש  את יחסי העבודה ואת פרשנותם של זכויות העובדים בישראל.
 
עו"ד יוסי חכם, משפטן מומחה במשפט העבודה, יסקור את הצווים, ההוראות והפסיקות החדשות שהתווספו לאחרונה לחוקים הישנים, ויציג למנהלי משאבי אנוש שולחן ערוך של עצות עשה ואל תעשה בנושאים כגון: תוספת שעות גלובלית, שילוב אנשים עם מוגבלויות במקום עבודה, העסקת עובדי קבלן ועוד.
 
מרצה: עו"ד יוסי חכם, מומחה למשפט העבודה, מרצה לדיני עבודה בחוג לחשבונאות באוניברסיטת חיפה ומכהן כסגן ראש לשכת עורכי הדין בישראל, שותף בחכם את אור-זך עורכי דין
 
         
11:30   Big Data בניהול משאבי אנוש

 

 
תחום ה"Big Data" הפך למרכיב חיוני בטכנולוגיית המידע בשנים האחרונות, ומי שלא מאמץ את השימוש בו משתרך מאחור ומפספס את היתרונות העצומים שהוא מציע.

פרופ' דן זכאי יסקור בהרצאתו את הדרכים בהן ניתן להשתמש ב-Big data בזירת משאבי האנוש ויסמן בכך את אחד הכלים המשמעותיים וההכרחיים ביותר להם זקוק כל מי שעוסק בתחום.  
 
מרצה: פרופ' דן זקהים זכאי, ראש התכנית החדשה לתואר שני בהתנהגות ופיתוח ארגונים במרכז הבינתחומי הרצליה.
 

         
12:00   הפסקת כיבוד ומפגשי נטוורקינג
         
12:15   העתיד כבר כאן
 
  פאנל מומחים בשיתוף הקהל בדיון על עתיד מקצוע משאבי האנוש והשינויים שמביאים עמם הטכנולוגיה ומהפכת המידע.

הדיון ינסה לברר מהן התפיסות החדשות בגיוס והשמה, אלו תמורות יחולו במבנה הארגוני ומהן הדרכים להתמודד באופן מיטבי עם אותם שינויים, תוך למידה מניסיונם ומומחיותם של העוסקים בתחום.
 
משתתפים:
☆ עינת רום - סמנכ"לית חטיבת מש"א ומנהל, "פרטנר".
☆ סיגל גילמור פפרמן - סמנכ"לית מש"א, "נייס".
☆ פרופ' אברהם אופק - מייסד "מכון אופק לניהול בע"מ"
☆ סא"ל ליאור רוגב צרפתי - ראש ענף למידה ופיתוח בכירים,
    המכללות הצבאיות 

☆ שירי גרוסברד - ממייסדי "Join – Digital Talent Agency"

מנחה: ד"ר דב ינאי - עתידן ומומחה למשאבי אנוש, מייסד "מכון אדם מילוא"
 
         
13:00   דו קיום דרך המוזיקה     
 


 
 
יואב קוטנר, האיש הגדול מהרדיו, מפיח תקווה בהרצאת מוסיקה מרתקת על דו קיום  מוסיקלי. קוטנר מביא את הצלילים והסיפורים של השירים שמייצרים גשרים של שלום, ומראים לנו איך ניתן ליצור שיתוף פעולה בין אנשים מרקע ותרבות שונים.
 
מרצה: יואב קוטנר, - "האיש הגדול מהרדיו" – עורך מוסיקה ושדרן רדיו, עיתונאי מוסיקה, עורך ומגיש בטלוויזיה
   
         
13:30   שינוי ארגוני מתחת לרדאר
 
 
 
אנו חיים בעולם של שינוי מתמיד. מדי יום הוגים מנהלים מסביב לעולם יוזמות לשינויים ארגוניים שנועדו לשפר את המצב הקיים.

כיצד מיישמים את השינויים הללו מבלי לעורר התנגדות בתוך הארגון?

ד"ר פנחס יחזקאלי יציע תכנית שלבים לשינוי ארגוני באופן סמוי מן העין (ובכך למנוע התנגדות פנימית) ע"י שימוש במערכת קשרי הגומלין הפנים-ארגונית באופן מקורי ומפתיע.

הרצאה מקצועית ומבריקה, שמציגה תפיסה ארגונית חדשנית.  
 
מרצה: ד"ר פנחס יחזקאלי, מנכ"ל חברת "ייצור ידע".
 
         
14:00   כיבוד צהרים חגיגי במסעדת Daily Events  

 
 
14:45   מופע סיום: ניתוח גוף פתוח


 
 
תומר שרון (תומש) ומעיין פולק בשן (מומחית לשפת גוף) במופע חדש מרתק, מצחיק ומחכים, המשלב בין הרצאה פרונטאלית רצינית לבין משחק ולאלתור רווי צחוק והנאה. 
 
תומש ומעיין מלמדים במופע איך לקרוא את שפת הגוף של העומד מולך, לזכות ביתרון לא הוגן, ולדעת בדיוק מה הוא אומר, גם כשהוא לא אומר שום דבר.

משתתפים:
(תומש) תומר שרון - שחקן בתיאטרון הבימה וקומיקאי
מעיין פולק בשן  - יועצת ארגונית מומחית לשפת גוף

 
 
15:30   סיום משוער וחלוקת סט מתנות אישי

 
 
 
ההשתתפות בכנס, בוועידה ובתערוכת הספקים אינם כרוכים בתשלום,
   וכוללים אירוח מלא, אולם מותנים ברישום מראש.
♦ לריכוז תוכניות  הועידה הקליקו כאן

מספר המשתתפים מוגבל - הירשמו עכשיו !